Safir Oto Kiralama

Araç Kiralamada Sıkça Sorulanlar

Kiraladığım Aracı Adresimde Teslim Alabilir Miyim?
Kiraladığınız aracı adres teslim seçeneği ile adresinizde teslim alabilirsiniz. Adres teslim ücretleri talep ettiğiniz yerin yakınlık/uzaklık derecesine göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için irtibata geçebilirsiniz.

Kiralık Araç Kaza Yaptı Ne yapmalıyım?
Kaza durumunda paniklemeden, çift taraflı kazalarda kaza tespit tutanağı veya kaza tek taraflı ise polis, jandarma tutanağı gereklidir. Araçlarınızı teslim alırken kaskosunun durumu hakkında detaylı bilgi alınız.

Araç Kiralamak İçin Ehliyet ve Yaş Sınırı Var mı?
Araç kiralamalarında ehliyet ve yaş sınırı araç sınıflarına göre değişkenlik gösterebiliyor. Ekonomik sınıf araçlar için veya üst segment araçlar için yaş sınırlarını , online rezervasyon yaparak araç bilgilerinin yazdığı kısımdan görüntüleyebilirsiniz.

Rezervasyon Değişikliği Yapabilir Miyim?
Rezervasyon tarihinizden önce planlarınızda değişik olursa, bizi arayabilirsiniz. Rezervasyon değişikliği için talebinizi iletirken lütfen rezervasyon kodunuzu veya isim soyisim irtibat numaranızı bildiriniz.

Kiralık Araçları Ofisinizde Görebilir Miyim?
Kiralık araç marka/model ofisimize uğrayarak görebilirsiniz. Dilerseniz aracı incelerken ofisimizden rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Rezervasyon Tarihini Erken Bir Tarihe Almak Mümkün Mü?
Rezervasyon tarihinizi erken bir tarihe alabilirsiniz. Fakat kiraladığınız araç segmenti o tarihlerde müsait olmayabilir. Bu nedenle eşdeğer bir segment veya farklı bir araç kiralamak durumunda kalabilirsiniz.

Kurumsal Firma Olarak Araç Kiralayabilir Miyim?
Kurumsal firma olarak araç kiralayabilirsiniz. Kurumsal olarak rezervasyon oluşturduğunuzda ek sürücü olarak aracı kullanacak olan kişiyi kaydettirebilirsiniz. Fatura tutarınızı firmanız adına kestirebilirsiniz.

Kiralama Şartlarını Nasıl Görebilirim?
Kiralama şartlarını ve prosedür hakkındaki bilgilere, Araç Kiralama Koşulları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Kiralama şartları araç segmentine göre farklılık gösterebilir.

Aracı Nasıl Teslim Alabilirim?
Aracınızı ister ofisimizde, isterseniz adresinizde teslim alabilirsiniz. Detaylı bilgi ve talepleriniz için ilgili ofis ile irtibata geçmelisiniz.

Aracı Nasıl İade Edebilirim?
Aracınızı teslim aldığınız noktada veya Safir Oto Kiralama ofisinde sorunsuz bir şekilde teslim edebilirsiniz. Farklı nokta teslim için ilgili şube ile irtibata geçiniz.

Sözleşme Yapılırken Nelere Dikkat Etmeliyim?
Sözleşme yapılırken, imzaladığınız bilgilerin doğruluğunu kontrol ediniz. Sözleşmenizdeki her imzanın açıklamasını hakkında bilgi alabilirsiniz.

Farklı Kredi Kartı ile Kiralama yapabilir miyim?
Farklı kredi kartı kullanabilirsiniz, fakat kredi kartı sahibinin araç kiralama esnasında ilgili ofiste bulunması gerekir. Kredi kartı sahibini ek şoför olarak sözleşmeye ekletebilir ve kredi kartını kullanım sağlayabilirsiniz.

Kiraladığım aracı arkadaşım sürebilir mi?
Kiralama yaptığınız aracı sözleşmenizde varsa ek şoför kullanabilir, haricinde 3.kişilere araç teslimi yapmak ve kullandırmak yasaktır. Bu tür kullanımlar sebebi ile oluşabilecek tüm maddi/manevi hasar ve kayıplar tarafınıza faturalandırılır.

Araçlarınızda Kilometre Sınırı Var mı?
Günlük kilometre sınırı mevcuttur ve kiralama gününüze göre kilometre sınırı değişkenlik gösterebilir. Kiralama detaylarınızı belirterek kilometre sınırınızı öğrenebilirsiniz