Hyundai i20

Hyundai i20 Kiralayın

  • 4 Yetişkin
  • 2 Büyük Bavul
  • Yolcu Airbag
  • ABS
  • Dizel/Benzin
  • Manuel
Sıkça Sorulanlar

Araç Kiralama Koşulları

Ehliyet & Sürücü Yaşı
Sürücüler ekonomik araçlar için minimum iki senelik ,lüks araçlar için 5 senelik, geçerli yerli veya uluslararası ehliyet sahibi olmak zorundadır. Ekonomik araçlar için gerekli yaş 23, Lüks araçlar için gerekli yaş minimum 25 tir.

Minimum Kiralama Süresi
Minimum kiralama süresi 24 saattir.

Fiyatlara Dahil Olanlar
Fiyatlara dahil olanlar:  Rent A Car Kasko ( Muafiyetli ) , üçüncü şahıs sigortası (yasal sınırlar dahilinde) hasar sigortası (CDW), hırsızlık sigortası ( Muafiyetli ) , yağ bakımı, 24 saat yol yardımı.  

Fiyatlara Dahil Olmayanlar
Fiyatlara dahil olmayanlar:  Yakıt, kişisel sigorta (PAI), tek yön kiralama bedeli (geçerli olduğu yerlerde), isteğe bağlı ekstra hizmetler (ek sürücüler, bebek ve çocuk koltukları, navigasyon cihazı, ekipman, isteğe bağlı sigortalar), park ücretleri, otoban geçiş ücretleri, ofis/havalimanı sınırları dışında teslimat ve iade ücretleri.

Üçüncü Şahıs (Trafik) Sigortası
Kiralayan sürücünün, kiraladığı araçla üçüncü sahıslara, diğer taşıtlara, mülklere vereceği maddi ve manevi zararları Trafik sigortası geçerli limitleri oranında karşılar. Kanunen belirlenen limitlerin üzerinde çıkacak zararlar kiralayanın sorumluluğundadır.

Kaza Sigortası (CDW)
Kiralanan araçta çarpışma sonucu oluşacak hasarları, hasar anında firmamıza bilgi verilmesi ve gerekli alkol, trafik raporlarının hasar anından itibaren 48 saat içinde ilgili ofisimize teslim edilmesi durumunda kapsar. Kiralanan araç grubuna göre, oluşacak hasarın ilk 3000 TL ile 6000 TL arasındaki kısmı sigorta muafiyet kapsamında olup, kiralayana aittir.

Muafiyet bedeli isteğe bağlı ek sigorta, Muafiyet Sigortası (Super CDW) kiralama başlangıcında satın alınarak sigortalanabilir. Kaza Sigortası (CDW), kullanım hataları sonucu oluşabilecek mekanik arızaları, anahtar kaybı, stepne/avadanlık/ruhsat/jant kapağı/silecek/anten kaybı, yanlış yakıt dolumunu, far ve Radyo/CD çaların açık unutulması sonucu oluşacak akü masraflarını, lastik yarılmalarını,jant eğrilmesini( çizilmesini) cam ve far kırılmalarını, çocuk koltuğu, navigasyon cihazı, Radyo/CD çalar vb. ekipmanın çalınması, kaybı, hasarı, araç dönüşünde oto kuaför temizliği gerektirecek kadar aracın kirli iade edilmesinden dolayı temizlik masraflarını, sigara/döşeme yanıklarını karşılamaz.

Kaza trafik raporlarına göre, kiralayanın %100 kusurlu olduğu hasarlarda veya araçtaki sigorta kapsamı dışındaki masraflardan dolayı, aracın serviste geçireceği süre ya da tekrar kiraya hazır olana kadar geçecek süre, iş kaybı olarak, kiralama kontratındaki günlük kira ücretinden hesaplanarak tahsil edilir.

Hırsızlık Sigortası
Aracın kiralama süresi içerisinde anahtar kiralayanda ve araç park halindeyken, zorlanarak çalınması ve çalınma tutanağının en yakın polis/jandarma karakolundan alınarak 24 saat içinde firmamıza bildirilmesi durumunda araç bedelini, sigorta muafiyet bedeli düşülükten sonraki kısmını karşılar. Aracın anahtarı kiralayan tarafından firmamıza iade edilmelidir, aksi takdirde hırsızlık sigortası geçersizdir. Anahtarın kiralayan tarafından kendisi dışında üçüncü bir şahsa verilmesi ya da kaybedilmesi sonucu aracın anahtarla çalınması halinde hırsızlık sigortası çalınmayı emniyeti suistimal olarak değerlendirir ve araç bedeli kiralayan tarafından ödenir. Aracın çalınması ile sigortanın araç bedelini ödemesi arasında geçen süre iş kaybı tazminatı olarak kiralayandan tahsil edilir. Kiralayanın sorumluluğu maksimum 30 günle sınırlıdır.

CF (Cam, Far) Sigortası
Kaza dışı durumlarda oluşacak lastik yarılmaları, far ve cam kırılmalarını ek bedelle isteğe bağlı LCF (Cam, Far) sigortası satın alarak, sigorta kapsamına alabilirsiniz.

Bireysel Kaza Sigortası
Kiralanan araç içerisindeki yolcuların aracın sigorta poliçesinde belirlenen limitler dahilinde tedavi masraflarını karşılar.

Önemli Notlar
Sigortaların geçerli olabilmesi için, sürücünün kaza sırasında alkol veya herhangi bir uyuşturucu madde etkisinde olmaması, yasal hız sınırlarını aşmaması, aracı karayolları dışında kullanmaması, trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulup, 24 saat içinde merkez ofisimize teslim edilmesi, kiralama sözleşmesinde ismi yazılı olanlar dışında kullanılmaması, araç ruhsatında belirtilen yük haddi dışında taşıma yapılmaması, aracın kaza yerinde terkedilmemesi ve merkez ofise haber verilmesi gerekmektedir. Araç dönüşünde hasarın farkedilmesi ve hasar anında gerekli raporların alınmaması halinde sigorta geçersizdir ve beyanla sigortadan hasar karşılanmaz

Ek Sürücüler
Kiralık araçlar kiralayan sürücü dışında bir ek sürücü tarafından daha kullanılabilir. Ek sürücünün aracı kullanabilmesi için kiralama başlangıcında kontrata kayıt edilmelidirler. Ek sürücü için ek ücret talep edilebilir ve rezervasyon sırasında ya da kiralama başlangıcında bunu satın alabilirsiniz. Ek sürücü kiralama başlangıcında ehliyet ve yaş kriterlerine uymalıdır. Eğer kayıtlı olmayan bir sürücü kaza yaparsa sigortalar geçersiz olacaktır.

Araç Teslim & İade Şartları
Kiralık aracı merkez ofisimiz veya adresinizden teslim/iade yapabilirsiniz.

Araç Grup/Model
Belirli araba modeli ve markası garanti edilemez. İstenilen grup ve özellikler garanti edilir.(Örnek: kompakt, A/C , manüel) Oto Kiralama elinde olmayan nedenlerden dolayı oluşabilecek durumlarda (aracın bir önceki müşteriden geç veya hasarlı dönmesi, teknik arıza, force majeure vb.) aracı muadili veya daha üst grupla değiştirme hakkını saklı tutar.

Geç/Erken İade
Geç İade:   Araç kontratta belirtilen iade saatinden daha sonra döndüğünde, 59 dakikaya kadar olan gecikmelerde önceden haber verilip tarafımızdan onaylandığında ek ücret alınmaz. 60 dakika veya daha üstü gecikmelerde her gecikilen saat için saat başına günlük kiralama ücretinin 1/3 i kadar ek ücret tahsil edilir. 3 saat ve üzeri gecikmelerde ekstra gün ücreti tahsil edilir. Kiralayan haber vermeksizin aracı geç iade edemez ve ilgili ofisin onayı olmadan kira süresini uzatamaz. Safir Oto Kiralama aracı bir sonraki rezervasyona hazır etmesi gerektiği durumlarda kira uzatmayı onaylamama hakkını saklı tutar.   Erken İade:   Kiralama kontratında yazılı dönüş/iade saatinden erken dönen kiralık araçlarda ücret iadesi yapılmaz.

Araç durumu
Araç kiralama başlangıcında teslim edildiği durumda, ruhsat, plaka ve avadanlıkları mevcut olarak iade edilmelidir. Normal yıkama ile giderilemeyecek, oto kuaförü gerektiren durumlarda temizlik ücreti dönüşte tahsil edilir.

Yakıt Politikası
Araçlar full depo kiralanmaz. Araç kiralama başlangıcında yakıt deposu seviyesi nasılsa, aynı seviyede iade yapılması gereklidir. Eksik yakıtla dönen araçlardaki eksik yakıt farkı dönüşte tahsil edililir. Lütfen ihtiyacınıza göre yakıt satın alınız, fazla yakıtla dönen araçlarda yakıt iadesi yapılamaz.

Yakıt Politikası
Araçlar full depo kiralanmaz. Araç kiralama başlangıcında yakıt deposu seviyesi nasılsa, aynı seviyede iade yapılması gereklidir. Eksik yakıtla dönen araçlardaki eksik yakıt farkı dönüşte tahsil edililir. Lütfen ihtiyacınıza göre yakıt satın alınız, fazla yakıtla dönen araçlarda yakıt iadesi yapılamaz. Dilerseniz kiralama başlangıcında ücreti tahsil edilmek üzere ön ödemeli yakıt siparişi verebilirsiniz. Araç kiraya çıkmadan önce talep edilen yakıt (1/4, 1/2, full depo) araca doldurularak ücreti teslimde peşin tahsil edilir. Ön ödemeli benzin hizmeti satın alarak kiraladığınız aracı dönüşte boş depo ile getirmeniz gerekmektedir, fazla yakıtla dönen araçlarda yakıt iadesi yapılamaz

Trafik Cezaları
Kiralamanız süresince trafik kurallarını ihlal etiğinizde oluşabilecek trafik cezaları (size tebliğ edilemeyen mobese kamera kayıtları dahil), otoban/köprü/park bedelleri kiralayana aittir. Bu cezaları zamanında ödemediğinizde, trafik/vergi dairesi tarafından araç sahibi olarak merkez ofisimize ceza tebliğ edilir ve kiralama bitmiş olsa bile daha sonra oluşan faizi ve hizmet bedeli ile sizden tahsil edilir. Lütfen cezaları zamanında ödeyerek ek faiz ve ücretleride ödemek zorunda kalmayınız.  

Yurtdışına Çıkış
Kiralık araçlarımız yurtdışına çıkarılamaz. Aksi takdirde sigortalar geçerliliğini yitirir ve kiralayan kişi araç bedelini ödemekle yükümlü olur

İptal Koşulları
İptal koşullarına uygun olarak müşteri rezervasyonunu önceden haber vererek iptal ettirebilir. Rezervasyonunuzu iptal etmek zorunda kaldığınızda Safir Oto Kiralama araç kiralama alış tarihine kadar kalan süreye göre iptal ücreti tahsil eder. İptal Koşulları: - Erken dönen kiralamalar, rezervasyon tarih ve saatinden geç teslim alışlar, araç hiç haber verilmeden rezervasyon saatinde teslim alınmadığında (no show) ve kiralama başlangıcından sonra yapılan iptaller için iade yapılmaz.

Araç Kategorilerimiz

  • Lüx Araç Kiralama
  • SUW 4x4 ARAÇ KİRALAMA
  • EKONOMİK ARAÇ KİRALAMA

Yardım MerkeziUzun dönem araç kiralama için iletişime geçiniz.

Filo araç kiralama için iletişime geçiniz.

+90532 612 91 64 info@safirotokiralama.com

Hemen Ara